Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Затверджено:
рішенням зборів суддів
Криворізького районного суду
Дніпропетровської області № 19
від 12.08.2015 року
ЗАСАДИ
використання автоматизованої системи документообігу суду
зі змінами внесеними рішенням зборів суддів Криворізького районного суду Дніпропетровської області № 05/2016 від 11.05.2016
зі змінами внесеними рішенням зборів суддів Криворізького районного суду Дніпропетровської області № 07/2017 від 18.04.2017
зі змінами внесеними рішенням зборів суддів Криворізького районного суду Дніпропетровської області № 13/2017 від 21.08.2017
зі змінами внесеними рішенням зборів суддів Криворізького районного суду Дніпропетровської області № 13/2020 від 13.11.2020
Вказані Засади використання автоматизованої системи документообігу суду (Засади), прийняті на реалізацію повноважень зборів суддів Криворізького районного суду Дніпропетровської області, визначених пунктах 1.4.9, 2.3.10-2.3.18 Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України № 30 від 26.11.2010 року (далі Положення) зі змінами, та визначають особливості здійснення автоматичного розподілу судових справ у Криворізькому районному суді Дніпропетровської області.
Відповідно до пункту 2.3.10 Положення збори суддів мають право запроваджувати спеціалізацію суддів з розгляду конкретних категорій справ, з дотриманням принципу – не менше 2 суддів на одну спеціалізацію.
В Криворізькому районному суді Дніпропетровської області вирішено не запроваджувати спеціалізацію суддів з розгляду конкретних категорій судових справ.
Разом з тим, окремими рішеннями зборів суддів в суді обираються слідчі судді та суддя, уповноважений розглядати кримінальні провадження щодо неповнолітніх.
Відповідно до пункту 2.3.11 Положення збори суддів визначають склад колегій суддів суду.
В Криворізькому районному суді Дніпропетровської області вирішено не визначити склади постійно-діючих колегій суддів.
У випадку знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп’ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи документообігу суду та тривання таких обставин більше 5 годин, дані обставини мають фіксуватися актами, складеними комісією під головуванням керівника апарату суду, склад якої визначається наказом голови суду.
За наявності вище вказаних обставин канцелярія суду здійснює приймання матеріалів та справ у звичному порядку, складаючи їх за хронологією. Реєстрація та розподіл таких справ в автоматизованій системі документообігу суду здійснюється невідкладно після налагодження роботи автоматизованої системи або на наступний робочий день (у разі значного обсягу справ та матеріалів та відновлення роботи в кінці робочого дня) після усунення обставин зазначених в п. 2.3.55 п. 2.3 Положення.
Справи, які за законом мають розглядатися невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи, пов’язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, вирішення питання про обрання міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, клопотання слідчого, прокурора про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, клопотання про надання дозволу на обшук чи огляд житла тощо), у випадку настання вище вказаних обставин, розподіляються в ручному режимі на підставі рішення зборів суддів, яке не пізніше наступного дня (після відновлення роботи системи) заносить до автоматизованої системи документообігу суду, з наступним занесення інформації про справу до автоматизованої системи документообігу суду невідкладно після налагодження роботи системи.
Справи, які відповідно до чинного законодавства підлягають реєстрації та/або розгляду у неробочі дні (судові справи, пов’язані з виборчим процесом, вирішення питання про обрання міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, клопотання слідчого, прокурора про забезпечення кримінального провадження, клопотання про проникнення у житло, обшук чи огляд житла тощо), підлягають реєстрації та розподілу в автоматизованій системі документообігу суду в неробочий день в загальному порядку, відповідальними працівниками, якими відповідно до наказу керівника апарату суду є секретарі судового засідання.
Встановити коефіцієнти складності справ, що додаються.
В Криворізькому районному суді Дніпропетровської області вирішено не зменшувати навантаження щодо розгляду справ на суддів, які обіймають адміністративні посади в суді.
Встановити такі форми участі судді у розгляді справи:
КФУС Головуючий суддя (колегіально) -1
КФУС Головуючий суддя (одноособово) – 1
КФУС Член колегії – 0,6
КФУС Запасний суддя – 0,6
8.1. Якщо на час повернення судових справ, що надійшли із судів апеляційної або касаційної інстанцій після скасування ухвал, які перешкоджають подальшому розгляду судової справи (крім ухвал про закриття, припинення провадження) та ухвал, які не перешкоджають подальшому розгляду судової справи, які відповідно до Положення підлягають передачі раніше визначеному судді, такий суддя відрахований зі штату суду, або справу неможливо йому передати з підстав визначених пунктом 2.3.3 Положення (закінчення повноважень, відпустка, відрядження, навчання, тимчасова непрацездатність, інші передбачені законом випадки, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ) - такі справи підлягають повторному автоматизованому розподілу за розпорядженням керівника апарату суду (на виконання пункту 2.3.51 Положення).
8.2. Передача справ раніше визначеному судді, у разі його тимчасової відсутності.
Керуючись абзацом 6 пункту 2.3.13, пунктом 2.3.47 визначено, що справи які підлягають передачі раніше визначеному судді у випадку тимчасової відсутності такого судді (тимчасова непрацездатність, відпустка, відрядження, нарадча кімната, тощо) – не підлягають повторному автоматизованому розподілу, а передаються раніше визначеному судді в перший робочий день, після припинення обставин, визначених пунктом 2.3.3 Положення (відпустка, відрядження, навчання, тимчасова непрацездатність, інші передбачені законом випадки, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ).
Виключення становлять:
Такі справи у випадку відсутності раніше визначеного судді (відпустка, відрядження, навчання, тимчасова непрацездатність тощо), підлягають повторному автоматизованому розподілу - за розпорядженням керівника апарату суду.
Матеріали кримінального провадження щодо особи, стосовно якої вже здійснюється судове провадження, у випадку, передбаченому частиною 2 статті 334 КПК України, підлягають повторному автоматичному розподілу за окремим рішенням зборів суддів, лише у випадку коли закінчується строк обраного для обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, домашнього арешту.
Вказані засади вводяться в дію з наступного дня, після їх затвердження зборами суддів Криворізького районного суду Дніпропетровської області.
Зміни до Засад використання автоматизованої системи документообігу суду вносяться новим рішенням зборів суддів якими затверджується відповідні зміни до Засад використання автоматизованої системи документообігу суду.
Засади використання автоматизованої системи документообігу суду є обов’язковими для застосування всіма суддями та працівниками апарату суду.